9 порад як заощадити гроші на продуктах9 порад як заощадити гроші на продуктах

08.11.18

Економити на їжі, особливо в кризу, можна. При цьому не йдеться про зниження якості продуктів харчування. Якщо грамотно розподіляти ресурси і знати декілька хитрощів, то легко можна економити на їжі, а не на здоров'ї! Ось декілька порад.

1.Плануйте меню, розставляйте пріоритети

Складайте плани меню на тиждень. Планування дозволить вам точно знать, скільки, на що саме, ви можете витратити. Ви зможете оцінити, які продукти потрібні, а від яких можна відмовитися. Наприклад, можна скоротити кількість вживаних чіпсів, солодкого, газована вода. Але завжди враховуйте смаки усієї сім'ї.

Також ви зможете чітко поставити пріоритети, що варто придбавати, що - ні, а що можна замінити доступнішими продуктами. На підставі плану ви зможете чітко розподілити покупки і не розпилюватися на незаплановані витрати.

2.Перевірте, чи усі продукти потрібні у кожному конкретному випадку

  • Якщо є присутніми напівфабрикати, то можна спробувати приготувати їх самостійно, наприклад, котлети. Звичайно, ліпити півдня вареники не у кожного є можливість, але зробити буженину по-домашньому - це дешевше, ніж придбавати ковбасу.
  • Замінити м'ясо дешевшим видом. Наприклад, для запіканки можна придбати не чисте м'ясо, а серце, яке значно дешевше, але в запіканці не менш смачно і корисно.
  • Дорогі розрекламовані імпортні продукти не завжди мають найкращу якість, наприклад, йогурти певного заводу, соки. Іноді у розрекламованих товарів вартість невиправдано вище при аналогічній якості. Зверніть увагу на вітчизняного виробника.

3.Закуповуйте продукти рідше

Краще запасатися раз на тиждень. Придбання продуктів щоденне легко призводить до незапланованих витрат.

4.Продукти оптом

Сума, яку ви заплатите відразу, звичайно, буде істотною. Але якщо порахувати, скільки грошей ви витратите за місяць, якщо придбаватимете все уроздріб, то помітите істотну різницю.

5.Не ходіть за продуктами голодним

Голод - економії ворог. Доведено, що голодна людина купує більшу кількість товарів. Трохи перекусите, це допоможе заощадити гроші на продуктах, в яких немає особливої необхідності.

6.Запам'ятовуйте ціни

Запам'ятовуйте і порівнюйте ціни в різних магазинах, хоч би на ті продукти, яких отримується найбільше. Іноді різниця буває істотною.

7.Враховуйте вагу і об'єм продуктів

Часто виробники встановлюють меншу вагу, і, відповідно, меншу вартість, наприклад, 900 г, а не 1 кг При перерахунку вартості за 1 кг ціна може виявитися вище.

8.Віддавайте перевагу сезонним продуктам

Так апельсини і банани дешевше взимку, а помідори, огірки, яблука, груші - влітку. Взимку для салатів можна придбавати капусту білокачанну, моркву, буряк, селеру. Багато різноманітних блюд можна приготувати з гарбуза.

9.Економія на продуктах харчування має бути "економною", але розумною

Якщо ви жорстко економитимете, вибираючи тільки корисні продукти, і себе не балуватимете іноді, то разом з грошима, що вивільнилися, отримаєте почуття незадоволення. Тому, до бюджету обов'язково слід закласти "шкідливу смакоту" в такому об'ємі, щоб "збити оскому". І ніколи не економте на якості.

Такими нехитрими способами ви зможете за декілька місяців заощадити непогану суму для придбання якоїсь дорожчої речі, наприклад, планшета або телефону. А якщо часу збирати немає, можна скористатися сервісом Loany. Сервіс дозволяє отримати споживчий кредит на непередбачені витрати швидко, не виходячи з будинку - онлайн.

Вигідні і прозорі умови кредитування дозволять своєчасно придбати необхідну річ, а виплати не стануть тяжким тягарем, оскільки ви точно знатимете суми і зможете внести корективи в планування сімейного бюджету.


Послуги кредитування
bring friend