Безконтактні карти - зручність або ризик

27.11.18

Безконтактний спосіб оплати покупок - це просто, швидко і дуже зручно. Оплата відбувається при дотику банківської карти, мобільного телефону, іншого пристрою до считуючого терміналу. І все, операція проведена, практично миттєво.

Безконтактні способи оплати

При проведенні роздрібних платежів використовують дві нові технології NCF:

  1. Оплата із застосуванням карт, які підтримують безконтактну технологію. У MasterCard - це PayPass, а у Visa - це PayWave. Досить доторкнутися картою до прочитуючого пристрою - і платіж пройшов, гроші з рахунку зняті. При цьому необов'язково навіть діставати карту з гаманця!
  2. Оплата через мобільні пристрої із застосуванням Pay - сервісів. Для здійснення операції карту заздалегідь прив'язують до смартфону через спеціальний додаток. При цьому програма генерує "токен" - спеціальний ключ, який зберігається в додатку. Після такої процедури платежі доступні із застосуванням телефону без використання карти.

Особливості проведення безконтактних платежів

Такі платежі істотно економлять час усіх учасників процесу: не треба діставати гроші і рахувати дрібні монети, немає необхідності вводити Пін-код, підписувати чеки. Легкий рух руки - і транзакція пройшла, навіть касирові в руки передавати немає необхідності!

Безконтактна банківська карта менше зношується, а приймають її і звичайні банкомати, термінали. Але безконтактне оснащення коштує досить дорого, тому не так багато точок, які можуть дозволити собі проводити безконтактні платежі.

Проведення фінансових розрахунків на відстані від прочитуючого пристрою можливо, завдяки наявності вбудованої антени і чіпа. Запит платіжного терміналу, на який відгукується чіп, проходить на радіочастоті 13,56 Мгц. Зона дії - до декількох сантиметрів. У власників платіжних карток виникає закономірне питання, якщо прочитування відбувається на відстані декількох сантиметрів, чи не можна непомітно провести по кишені прочитуючим пристроєм, отримати інформацію і зняти гроші? Чи немає підвищеного ризику втрати грошей?

Ризики

  • Якщо карта загубиться, то шахраї можуть її швидко спустошити в межах ліміту. Тому необхідно оперативно повідомляти про втрату у банк.
  • Шахраї винайшли картридеры, які можуть рахувати сигнал вашої карти. І потім розплачуватися в магазинах, використовуючи цей картридер. Допомогти і блокувати зчитування сигналу можна, якщо поруч розташувати звичайний стільниковий телефон.
  • Заблокувати безконтактні платежі неможливо на карті.
  • Смартфони теж несуть небезпеку. Був створений вірус для Android- платформи, який при попаданні карти в радіус дії телефону, ретранслює NFC- сигнал зловмисникам про те, що можна провести транзакцію. Шахраї підносять до звичайного платіжного терміналу NCF- смартфон і знімають гроші.

Система безконтактних платежів ще недосконала, але цілком можливо, що незабаром безпека платежів буде посилена. А якщо вам потрібні додаткові кошти для оплати покупок, можна звернутися в інтернет-сервіс Loany, на якому оперативно вам видадуть споживчий кредит з мінімальним пакетом документів.


Послуги кредитування
bring friend