Чи можливий перерахунок відсотків при достроковому погашенні кредиту

26.10.18

Іноді трапляється, що позичальник має у розпорядженні вільні кошти, які він бажає направити на погашення раніше узятого кредиту. І тут виникає питання, чи буде зроблений перерахунок процентної ставки, з урахуванням дострокового погашення? Далі ми детально розповімо, на що потрібно звернути увагу при оформленні кредиту, і зупинимося на питанні, якщо достроково погасити кредит, то як нараховуються відсотки по ньому.

Як нараховується процентна ставка

Відсоток за користування кредитом банк нараховує автоматично за кожен день користування засобами. Якщо кредит довгостроковий, то після першого місяця, позичальник робить платіж, в який включені відсотки за користування і обов'язковий платіж (тіло кредиту). Дату внесення визначає фінансова установа, як правило, суму потрібно внести до якогось числа, а для зручності, клієнтові надається графік.

Дострокове погашення: умови

Дострокове погашення має на увазі внесення суми з випередженням терміну, визначеного графіком. Клієнт має право повністю або частково погасити позику. Для цього необхідно заздалегідь попередити банк у письмовій формі, щоб установа зробила перерахунок графіку і підготувала необхідні документи.

Проте, деякі банки можуть відмовити в достроковому погашенні, це може торкатися як повної, так і часткової переплати. Це пов'язано з тим, що при достроковому погашенні банк втрачає частину прибутку.

Тому, при оформленні кредиту, перш ніж підписати договір, уважно прочитайте усі умови. Якщо існує мораторій, що має на увазі, що дострокове погашення неможливе впродовж якого-небудь терміну, то це повинно бути написано в документі. Трапляється, що банківська установа встановлює ліміт на суму обов'язкового платежу, і якщо ви узяли кредит на термін п'ять років, а хочете розрахуватися по ньому впродовж року, то звернете увагу, щоб в договорі не було цього пункту.

При повному достроковому погашенні можна повернути страховку по заставі, а якщо було страхування життя позичальника, то ця сума також підлягає поверненню. Для цього необхідно розірвати договір страхування.

Повне погашення

При повному достроковому погашенні позики, процентна ставка перераховується. Перерахунок при достроковому погашенні кредиту, а також внесення грошей, повинні відбуватися в один день. Це пояснюється тим, що щодня відбувається нарахування відсотків, і актуальна сума сьогодні, завтра може змінитися, що приведе до утворення боргу.

Після внесення суми, не забудьте узяти документи:

  • квитанцію про оплату;
  • довідку про відсутність заборгованості.

Також необхідно простежити, щоб заставу вивели з-під обтяження.

Часткове погашення

Якщо ви бажаєте частково погасити кредит, то має бути зроблений перерахунок обов'язкового щомісячного внеску. При цьому, вам можуть запропонувати:

  • зменшити суму обов'язкового платежу, не міняючи термін;
  • зменшити термін за договором без зміни суми щомісячного платежу.

З точки зору позичальника, найбільш вигідний варіант, коли міняється термін за договором. Чим раніше ви зможете розрахуватися, тим менше відсотків заплатите.

На закінчення варто відмітити, кожній людині потрібно бути уважним при підписанні кредитного договору. Звичайно ж, банки проводять свою діяльність згідно із законодавством, проте, в силу завантаженості, вам можуть забути роз'яснити умови кредитування, тому не варто соромитися і ставити питання, і робити це потрібно до підписання договору.

Як робиться перерахунок відсотків в Loany

Кредитна компанія Loany робить видачу кредитів в режимі онлайн. Усім клієнтам надаються позики від однієї до 25 тисяч гривен, і, по відгуках користувачів, сервіс відрізняється надійністю і стабільністю. Головною перевагою компанії є високі суми і тривалий термін погашення. Усім без виключення клієнтам надається можливість дострокового часткового або повного погашення. При цьому, відсоток за користування нараховується тільки за фактичний період користування засобами.

Якщо кредит погашається частково, то робиться перерахунок залишку, тим самим зменшується процентні витрати.

При повному погашенні, нарахування відсотків припиняється з дня закриття кредиту.

Процедура оформлення заявки і погашення досить проста, а у разі виникнення питань, їх можна задати в онлайн чаті або надіславши запитання на [email protected]


Послуги кредитування
bring friend