Чи можна узяти кредит на чужий паспорт?

З розвитком онлайн кредитування питання отримання онлайн кредиту за чужими документами стало все частіше хвилювати людей, оскільки ніхто не хоче стати жертвою шахрайства.

На відміну від банків, в яких перед отриманням кредиту потребується особиста присутність і надання оригіналів документів для ідентифікації позичальника, сервіси онлайн кредитування здійснюють ідентифікацію позичальника видалено на підставі копій документів.

І в даному випадку ризик отримання онлайн кредиту за документами іншої людини залежить від того, наскільки серйозно мікрофінансова компанія підходить до питання ідентифікації нового позичальника і зберігання персональних даних своїх клієнтів.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв і не допустити попадання ваших документів в руки шахраїв, використайте наступні запобіжні заходи:

  • не погоджуйтеся оформити онлайн кредит на своє ім'я, навіть якщо про це вас просить близький знайомий або родич
  • не давайте вашу платіжну картку третім особам для отримання онлайн кредиту
  • якщо ви втратили паспорт, відразу ж заявите про це в органи поліції
  • ніколи не залишайте свої документи в заставу і не віддавайте їх нікому навіть на короткий час щоб уникнути ризик, коли з ваших документів можуть зробити копії
  • періодично перевіряє свою кредитну історію, навіть якщо ви ніколи не користувалися послугами онлайн кредитування. Згідно із законом ви маєте право раз на рік безкоштовно отримати свою кредитну історію у будь-якому з бюро кредитних історій. Якщо ж ви активний клієнт сервісів онлайн кредитування, підключитеся у бюро кредитних історій до послуги смс повідомлення. У такому разі при спробі отримання кредиту за вашими документами, вам прийде смс повідомлення і ви зможете своєчасно зреагувати на цей факт

У системі Loany використовується складний багатоступінчатий алгоритм автоматичної ідентифікації клієнта, спрямований на боротьбу з шахрайством і використанням чужих документів, чужих платіжних карток для отримання онлайн кредиту.

Таким чином, практично виключені випадки використання чужих документів для отримання онлайн кредиту.

Якщо все-таки ви дізналися зі своєї кредитної історії, що на ваші документи отриманий кредит без вашого відома, напишіть заяву, вказавши ваші ПІБ, ИНН, серію і номер паспорта і відішліть його в службу підтримки клієнтів на [email protected] 

Ми ретельно перевіримо усю інформацію і у разі виявлення використання ваших документів іншими особами при отриманні кредиту, ми самі повідомимо колекторів, Бюро кредитних історій і подамо заяву в поліцію на особу, яка використала ваші документи в шахрайських цілях.

Згідно ст. 190 Кримінального кодексу шахрайство - це заволодіння чужим майном або придбання права на нього шляхом обману або зловживання довірою. Під дію цієї статті підпадають у тому числі і дії з використання чужих документів з метою отримання кредиту (грошових коштів), що належить фінансовій установі.


Послуги кредитування
bring friend