Чим відрізняється розстрочка від кредиту?

Розстрочка - спосіб придбання товару, при якому оплата робиться не в повному об'ємі, а по частинах, обумовлених в договорі між покупцем і продавцем. Купуючи щось у розстрочку, вам треба повертати гроші за купівлю по частинах упродовж певного періоду.

Придбаваючи товар в кредит, ви вимушені будете сплатити відсотки по кредиту за кожен день використання кредитних коштів.

Ще одна важлива відмінність між розстрочкою і кредитом - забезпечення зобов'язань позичальника перед кредитором. При оформленні кредиту, дуже часто можна взагалі обійтися без забезпечення. Купуючи у розстрочку, заставою виступить сам товар, тобто якщо ви не виплатите вчасно потрібну суму, кредитор може забрати товар, оскільки право на нього до вас ще не перейшло.

Часто, прийшовши в магазин, можна побачити інформацію про можливість купівлі товару на умовах безвідсоткового кредиту: "Переплата - 0 %, перший внесок - 0 %, термін до 24 місяців".

Це і є купівля товару у розстрочку.

Проте не спокушайтеся із приводу "Переплата - 0%". Насправді ви купуєте товар в кредит і під відсотки. Але кредит видається банком не вам, а продавцеві. І відсотки по кредиту вже вкладені у вартість товару. Тому, як правило, ціна товару, який купується у розстрочку, вище за вартість товару, що придбавався за готівкові кошти.

Крім того, купівля товару у розстрочку часто супроводжується додатковими платежами, які позичальник оплачує відразу у момент оформлення розстрочки. Це можу бути одноразова комісія за оформлення товару на виплат, оплата страховки товару, що купується, і таке інше.


Послуги кредитування
bring friend