Чому банки відмовляють в кредиті

20.10.18

Випадки, коли банки відмовляють в отриманні кредиту, зустрічаються часто, при цьому установи не пояснюють причин відмови. Тому важливо не лише зрозуміти, чому банк не дає кредит, але і спробувати виправити ситуацію.

У яких випадках банк відмовляє в кредиті

При ухваленні рішення про видачу кредиту, враховується безліч чинників, і якщо людині відмовили в цій послузі, то причина може бути в наступному:

  • Вік. Подати заявку на отримання кредиту може будь-яка людина, що досягла 18-річного віку, проте на практиці, ці документи рідко схвалюються. Річ у тому, що юні громадяни часто не мають стабільного доходу, їх можуть призвати на службу в армію, у них немає майна, яке може стати заставою.
  • Зіпсована кредитна історія. Узяті раніше і не погашені вчасно кредити є частою причиною відмови. Негативне рішення може бути прийняте, якщо відсутня кредитна історія, адже в цьому випадку неможливо дізнатися, як позичальник обслуговуватиме отриману позику. Тому краще перший кредит брати в мікрофінансових установах. Так, сервіс Loany надає значні суми в кредит, і скористатися сервісом може кожен громадянин України, у тому числі пенсіонери, студенти, безробітні і особи із зіпсованою кредитною історією.
  • Низька платоспроможність. При ухваленні рішення про видачу кредиту, порівнюється щомісячна сума обов'язкового платежу з місячним доходом за вирахуванням обов'язкових податків, також враховується число утриманців, тому, якщо щомісячний платіж складатиме більше 50% від доходу, в кредиті можуть відмовити.
  • Багато діючих кредитів. Декілька непогашених зобов'язань, навіть якщо жодного разу не виникало прострочення, пояснюють ситуацію, якщо банк не дає кредит.
  • Часті звернення за кредитом. Будь-яка фінансова організація просить інформацію у бюро кредитних історій, і якщо людина, упродовж короткого часу отримав багато відмов в різних організаціях, то ця ситуація розцінюється як потенційний фінансовий ризик.
  • Усі банки відмовляють в кредиті, якщо дані людини знаходяться в чорному списку. Це база, в яку потрапляють громадяни, які не виконують зобов'язань, оформили кредит за підробними документами, оспорюють кредитний договір, продали заставне майно без повідомлення фінансової установи.

Як дізнатися, чому не дають кредити у банках

Часто трапляється, що людина, якій дійсно потрібні кошти, отримує відмову, і для того, щоб виправити ситуацію, необхідно знати, чому і кому банки відмовляють в кредиті. Для цього можна самостійно подати запит на свою кредитну історію, і таке право закріплене за кожним громадянином України. Безкоштовний запит можна подавати один раз в рік.

Що робити, якщо відмовили в кредиті

Сьогодні можна часто зустріти інтернет запит: "які банки не відмовляють у видачі кредиту". Однозначно відповіді бути не може. Фахівці радять:

  • при отриманні відмови, проаналізувати відповідність доходу і суми щомісячного платежу;
  • спробувати оформити кредит під заставу майна;
  • подати заявку в мікрофінансові організації, що надають кредити онлайн. Наприклад, компанія Loany видає позики на суму до 25 тисяч гривен, і індивідуально встановлюють процентну ставку для кожного клієнта.

Послуги кредитування
bring friend