Фінансові поради

Невміння планувати щомісячні витрати примушує брати кредит. Що робити?

Перш за все, необхідно скласти перелік постійних щомісячних витрат та графік їх оплати (комунальні послуги, продукти, транспортні витрати, навчання дітей т.і.). Ці витрати обов’язково мають бути сплачені, тому частка Вашого щомісячного доходу має бути обов’язково відкладена для їх оплати.
Детально

Замість кількох невеликих кредитів краще мати один кредит на необхідну суму.

Значна кількість кредитів призводить до до ситуації, коли все складнішим стає контроль за їх своєчасним обслуговуванням. Як наслідок – пропустив дату чергового платежу по кредиту, прострочка по кредиту.
Детально

Не потрібно здійснювати великі покупки за рахунок кредиту, якщо немає постійного щомісячного доходу

Ніколи не беріть кредити, не маючи постійного щомісячного доходу. Це прямий шлях до потрапляння в «боргову яму», з якої буде дуже важко вибратися. В решті решт ця велика покупка додасть Вам набагато більше проблем ніж задоволення від неї.
Детально

Беріть кредит на найбільш можливий термін при умові можливості його дострокового погашення

Оцінюючи термін, на який Ви плануєте отримати кредит, враховуйте дати тільки тих доходів, в отриманні яких Ви впевнені на 100%. Як правило це постійні щомісячні доходи у вигляді заробітної плати, відсотків по депозитах.
Детально

Перед тим, як взяти кредит, порахуй, скільки ти можеш платити по ньому щомісячно

Порахуйте, яку частку Вашого щомісячного доходу Ви можете направити на погашення кредиту. Для цього з суми Вашого щомісячного доходу необхідно відняти обов’язкові щомісячні витрати (комунальні послуги, продукти, транспортні витрати, навчання дітей т.і.). Ще 10-30% від щомісячного доходу було б непогано відкласти на майбутні непередбачувані витрати.
Детально

Не беріть новий кредит для погашення попереднього

Якщо у Вас не має коштів погасити попередній кредит, не беріть новий кредит для погашення попереднього. Це призведе до створення «фінансової піраміди», що ще більше погіршить Ваше фінансове становище.
Детально

Не беріть на себе кредити для інших осіб та не надавайте свою платіжну картку для отримання кредиту іншою особою

Чим небезпечні «чужі» кредити, які Ви оформлюєте на себе або на свою платіжну картку. По-перше, Ви ніколи не зможете контролювати своєчасність погашення кредиту Вашими друзями або родичами, для яких Ви отримали кредит. Як правило, у людей гарна пам’ять на то, що їм хтось щось винен, а не навпаки. Тому зазвичай вони забувають своєчасно віддавати свої борги.
Детально

Кредит під 0% та розстрочка під 0% - це міф або ж не до кінця зрозуміли умови

Раз і назавжди необхідно уяснити для себе, що у бізнесі не має нічого безоплатного. За все рано чи пізно необхідно буде заплатити. Тому, приймаючи рішення отримати кредит на підставі реклами та обіцянок про 0% по кредиту або ж розстрочку оплати без переплат, уважно читайте умови кредитного договору або договору росзстрочки оплати та переконайтеся у відсутності таких неприємних сюрпризів після отримання кредиту або оформлення розстрочки:
Детально

Не відкладайте рішення про пролонгацію кредиту на останній момент

Перш за все, завжди оформлюйте кредити в фінансових установах, які пропонують опцію пролонгації кредиту. Ми не можемо передбачити всіх негативних ситуацій , які можуть трапитись з нами, та завадити своєчасно погасити кредит.
Детально

Не відкладайте платіж по кредиту на кінцеву дату оплати

При оплаті платіжною карткою або через мережу платіжних терміналів фінансова установа отримує підтвердження оплати протягом кількох хвилин. Але бувають випадки технічних збоїв у роботі платіжної системи та платіжних терміналів, в наслідок чого можлива затримка в отриманні фінансовою установою підтвердження оплати по погашенні кредиту.
Детально

Не доплатив декілька гривень, виникла прострочка по кредиту

Не варто нехтувати декількома гривнями, недоплаченими по кредиту. На незначну суму простроченої заборгованості можуть нараховуватись значні штрафи, що може перетворити недоплату у декілька гривень в значну суму штрафу.
Детально

Не «ховайтеся» від кредиторів

У разі виникнення проблеми з погашенням кредиту не варто замовчувати проблему та чекати до останнього дня, а тим більше коли заборгованість стане простроченою.
Детально

Послуги кредитування
bring friend