Дзвонять колектори по чужому кредиту куди скаржитися?

Причини ситуацій і, відповідно, ваші дії у випадках, коли вам дзвонять колектори по чужому кредиту бувають різні.

Колектори можуть дзвонити вам по кредиту людини, з якою ви знаходитеся у споріднених відносинах (чоловік/дружина, діти/батьки, інші родичі).

Іноді ваші знайомі, сусіди або колеги по роботі вказують вас в якості контактної особи або поручителя по узятому ними кредиту.

Іноді ви взагалі можете нічого не знати про боржника, але ваш номер був використаний недобросовісним позичальником при отриманні їм кредиту.

Що робити, якщо дзвонять колектори по чужому боргу?

Якщо ви виступили поручителем по кредиту, вам необхідно знати, що поручительство припускає солідарну відповідальність позичальника і поручителя за погашення боргу. У цій ситуації потрібне звязаться з боржником і переконати його погасити заборгованість. Інакше погашати борг доведеться вам як поручителеві по цьому кредиту.

Якщо вам дзвонять по кредиту вашого родича, ви несете зобов'язання по погашенню кредиту тільки у разі, коли ви є дружиною/чоловіком позичальника або спадкоємцем боржника, що помер.

Колектори дзвонять вам по кредиту людини, з якою ви не знаходитеся у споріднених відносинах (сусіди, знайомі, колеги по роботі і так далі). В даному випадку ви нічим не зобов'язані позичальникові і не несете ніяких зобов'язань по його кредиту. Найчастіше це спосіб, вживаний колекторами, щоб психологічно вплинути на самого недобросовісного боржника, розголосивши його недобросовісні дії з погашення боргу.

І нарешті, ситуація, коли вам дзвонять колектори по кредиту абсолютно незнайомої людини:

  • ви переїхали в квартиру, в якій раніше мешкав недобросовісний позичальник;
  • ви придбали телефонний номер, від якого раніше відмовився недобросовісний позичальник, ховаючись від кредиторів;
  • ваш телефон без вашого відома був використаний недобросовісним позичальником при отриманні кредиту;

В даному випадку з'ясуйте у колекторів, інтереси якої фінансової установи вони представляють, і якого боржника розшукують. Напишіть заяву до фінансової установи про те, що по цьому кредиту ваш телефон був використаний в шахрайських цілях. Направте цю заяву також колекторам.

У системі Loany використовуються різні методи ідентифікації позичальника, у тому числі підтвердження телефону позичальником, перевірка телефону по базі скомпрометованих телефонів і так далі. Таким чином, практично виключені випадки використання чужих мобільних телефонів особами при отриманні кредиту. 


Послуги кредитування
bring friend