Кредитна історія

Що таке кредитна історія?

Кредитна історія - це сукупність інформації про фізичну особу, що ідентифікує цю фізичну особу, а також даних про виконання фізичною особою зобов'язань по кредитах.

Якщо ви хоч раз скористалися послугами фінансових установ і узяли кредит, позику, ваша кредитна історія була передана кредитором у базу бюро кредитних історій (БКІ).

В Україні тільки бюро кредитних історій мають право отримувати і зберігати інформацію про кредитну історію позичальника. Таких бюро кредитних історій в Україні всього три: Українське Бюро Кредитних Історій (УБКІ), Перше Всеукраїнське Бюро Кредитних Історій (ПВБКІ), Міжнародне Бюро Кредитних Історій (МБКІ).

 

Фінансові установи (банки, фінансові компанії, інші кредитні установи), зареєстровані і здійснюючі свою діяльність у відповідністі із законодавством України, мають право звернутися у бюро кредитних історій із запитом даних про кредитну історію позичальника, якщо позичальник надав свою згоду на отримання кредитної історії.

 

Як правило, кредитна історія включає три основні розділи інформації про позичальника і його кредити:

 

1. Персональні дані позичальника.

Цей розділ містить усі дані, що ідентифікують позичальника: ПІБ, рік народження, індивідуальний податковий номер, паспортні дані, дані про місце проживання, дані про місце роботи, контактні телефони і т.д.

 

2. Історія виконання зобов'язань по отриманих кредитах і позиках.

У цьому розділі вказується інформація про кількість, типи і суми отриманих позичальником кредитах. Графік їх погашення, сума заборгованості, у т.ч. і прострочена заборгованість, процентна ставка, види забезпечення по кредитах, статуси кредитів (діючий, погашений, проданий, дефолт і т.і.).

 

3. Історія запитів по кредитах.   

Тут вказуються, які фінансові установи і скільки разів робили запити у бюро кредитних історій на надання кредитної історії позичальника.  

 

Чим так важлива кредитна історія?

 

Фінансові установи, що надають кредити онлайн, приймаючи рішення про видачу онлайн кредиту на карту, вивчають кредитну історію позичальника, його платіжну дисципліну, боргове навантаження.

Це робиться для того, щоб оцінити платоспроможність позичальника і вірогідність повернення онлайн кредиту.

Чим краще якість кредитної історії, тим вище вірогідність отримання кредиту на карту, тим більше сума онлайн кредиту, яку можна отримати, і тим нижче процентна ставка за кредитом онлайн. 

Дуже часто можна зустріти рекламу про мало не 100% схвалення заявок на онлайн кредити. Це привід, щоб замислитися, перед тим, як узяти онлайн кредит на карту. Якщо Вам згодні дати кредит на карту без вивчення Вашої кредитної історії, будьте готові до дуже високої процентної ставки по онлайн кредиту (хороші позичальники платять за непогашені кредити поганих позичальників), великим штрафам при виникненні прострочення оплати по онлайн кредиту і жорсткому спілкуванню із службами, які займаються стягненням простроченої заборгованості.

 

Сервіс онлайн кредитування Loany завжди приймає рішення про видачу онлайн кредиту на карту тільки на підставі аналізу якості кредитної історії позичальника.

Автоматична система скоринга сервісу онлайн кредитування Loany аналізує велику кількість даних кредитної історії позичальника і в автоматичному режимі приймає рішення про суму кредиту на карту, а також встановлює індивідуальну процентну ставку по онлайн кредиту.

 

Наш принцип дуже простий - чим вище якість кредитної історії позичальника, тим більше вірогідність схвалення кредиту на карту, тим вище сума онлайн кредиту і нижче процентна ставка за кредитом онлайн. Хороші позичальники не оплачують збитки за поганих позичальників.

 

На які чинники кредитної історії варто звернути увагу?

 

Фінансові установи, приймаючи рішення про видачу кредиту онлайн, можуть відмовити у видачі онлайн кредиту за наявності у позичальника поганої кредитної історії.

Які чинники негативно відбиваються на кредитній історії позичальника, роблячи її поганою в очах кредитора?

  • прострочення оплати по кредиту перевищує 30+ днів
  • наявність простроченої заборгованості по кредиту на дату заявки
  • продані кредити або дефолт по кредитах
  • велике боргове навантаження на дату заявки (велика сума заборгованості по кредитах або велика кількість діючих кредитів)
  • часте отримання позик та їх погашення протягом наступних 1-3 днів

 

Це тільки мала частина з великої безлічі інших чинників кредитної історії позичальника, які аналізуються кредитними організаціями.

 

У кожної фінансової установи свій алгоритм аналізу кредитної історії (система скоринга). Тому, отримання позитивного рішення по позиці в одному сервісі онлайн кредитування, не є 100% гарантією отримання онлайн кредиту на карту в системі Loany.

 

Сервіс онлайн кредитування Loany не намагається заполучити максимальну кількість клієнтів. Для нас головне - отримати позичальників з хорошою кредитною історією, яким ми зможемо запропонувати кращі умови онлайн кредитування: низьку процентну ставку і велику суму онлайн кредиту на більший термін.

Тому вимоги до якості кредитної історії позичальника у сервісі онлайн кредитування Loany жорсткіші ніж у більшості інших сервісів.

 

Як зберегти і поліпшити якість кредитної історії?

Перед усім варто дізнатися про свою кредитну історію.

Згідно українського законодавства позичальник може 1 раз на рік отримати безкоштовно у бюро кредитних історій інформацію про свою кредитну історію. Для цього необхідно звернутися у бюро кредитних історій із запитом.

Отримавши кредитну історію вам слід перевірити, чи відповідає інформація в кредитній історії реальної ситуації. Дуже часто фінансові установи припускаються помилки при передачі даних у бюро кредитних історій, забувають оновлювати дані по вашій кредитній історії після погашення кредиту.

 

Такі помилки негативно впливають на якість кредитної історії і, відповідно, на рішення про видачу кредиту при зверненні до фінансової установи.

При виявленні помилок або недостовірної інформації у вашій кредитній історії, вам необхідно звернутися у бюро кредитних історій із заявою, в якій детально описати усі помилки в кредитній історії. Одночасно варто також звернутися до тієї фінансової установи, в якій ви отримували кредит, і інформація по кредиту якої містить помилки.

На жаль, на ринку онлайн кредитування поширені випадки отримання онлайн кредитів третіми особами за чужими документами. І може виявитися, що шахраї без вашого відома використали ваші дані для отримання кредиту онлайн. Для протидії таким шахрайським діям з використанням ваших даних необхідно періодично контролювати свою кредитну історію.

 

Як це зробити?

 

Деякі бюро кредитних історій надають послугу смс-повідомленя у разі, коли якась фінансова установа робить запит на отримання вашої кредитної історії. Якщо є запит на отримання кредитної історії, це означає хтось намагається отримати кредит, використовуючи ваші дані.

Таким чином, ви відразу дізнаєтеся, чи цікавиться хто-небудь вашою кредитною історією з метою отримання кредиту і зможете своєчасно зробити заходи, звернувшись у бюро кредитних історій з проханням заблокувати надання даних по вашій кредитній історії.

 


Послуги кредитування
bring friend