Куди звертатися якщо на мене оформили кредит?

Найбільш поширені наступні схеми отримання кредитів обманним шляхом: 

  • "кредитні брокери", якими видаються шахраї, пропонуючи допомогу в отриманні кредиту;
  • отримання кредиту по копії чужого або підробного паспорта;
  • кредитування по вкраденому або знайденому оригіналу паспорта, в якому зловмисник переклеює фотографію

 

Сумнівні посередники ("кредитні брокери")

Суть шахрайської схеми полягає в отриманні від позичальника ксерокопій документів (паспорт, ідентифікаційний код, довідка про доходи і таке інше), які згодом використовуються без відома позичальника в отриманні кредиту.

Щоб узабезпечити себе від такого роду неприємностей, звертаючись до кредитних посередників, передусім, з'ясуйте на підставі яких юридичних документів працює цей кредитний посередник.

Як мінімум, це повинно бути зареєстрована юридична особа, відомості про яку включені в Державний реєстр юридичних і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Зі вступом в силу Закону про споживче кредитування з'явилися нові вимоги до діяльності кредитних посередників. Тепер кредитні організації зобов'язані на своєму сайті публікувати перелік кредитних посередників, які виступають від імені фінансової установи.

Таким чином, уточните, від імені якої фінансової установи діє цей кредитний посередник і попросите пред'явити договір з цією фінансовою установою або самостійно перевірте на сайті фінансової установи інформацію про цього кредитного посередника.

 

Копія чужого паспорта

Це один з найпоширеніших способів шахрайства, стрімкий розвиток якого обумовлений появою сервісів онлайн кредитування.

Отримання онлайн кредиту шляхом заповнення онлайн заявки і надання ксерокопій документів спростило значною мірою отримання кредиту за чужими документами.

Мінімізувати ризик використання ваших документів для отримання третіми особами кредиту можна тільки постійно контролюючи свою кредитну історію у Бюро кредитних історій.

Згідно із законом про діяльність Бюро кредитних історій у вас є право один раз в рік безкоштовно отримати вашу кредитну історію. На додаток до цього вам необхідно періодично контролювати зміни вашої кредитної історії. Робити це можна шляхом підключення у Бюро кредитних історій послуги смс сповіщення. Таким чином, ви будете проінформовані Бюро кредитних історій про те, що хтось цікавиться вашою кредитною історією без вашого відома для отримання кредиту за вашими документами.

 

Отримання кредиту по загубленому паспорту

Усім відомо, що, втративши паспорт, слід негайно звернутися в поліцію і написати відповідну заяву. Тільки більше рання, в порівнянні з днем отримання кредиту, дата подання заяви стане основним виправдувальним аргументом при розгляді проблеми з фінансовою установою.

 

Що робити, якщо все-таки за вашими документами без вашого відома був отриманий кредит, по якому вам надзвонюють колектори і співробітники фінансової установи?

Зверніться негайно до фінансової установи, яка вимагає з вас повернення кредиту.

Запросіть документи, що прояснюють причину чому з вас, вимагають чужий борг, а саме:

  • Копію анкети-заяви
  • Копію кредитного договору

Після цього напишіть заяву до фінансової установи, з вимогою провести внутрішнє розслідування відносно законності видачі позики. Організації, що дорожать репутацією, неодмінно підуть назустріч своїм клієнтам.

Після цього варто звернутися в поліцію і написати заявою про шахрайські дії, жертвою яких ви стали. До заяви можна прикласти документи, отримані з фінансової установи.

Після того, як факт шахрайства буде доведений і буде порушено кримінальну справу, зверніться до Бюро кредитних історій з вимогою прибрати запис про незаконний кредит з вашою кредитною історією. Інакше ваша кредитна історія буде зіпсована.


Послуги кредитування
bring friend