Лізинг і його відмінності від кредиту

15.10.18

Лізинг - одна з форм фінансових стосунків між двома суб'єктами. Цей варіант, також, як і кредит, дає можливість притягнути грошові кошти для придбання якого-небудь майна. Проте, далеко не усі розуміють те, чим відрізняється кредит від лізингу.

Лізинг є способом придбання товарів, які мають високу вартість (наприклад, автомобіля, нерухомості, устаткування). Особливістю є те, що майно береться клієнтом в оренду з наданням умови подальшого викупу.

Відмінність кредиту від лізингу

Щоб вибрати оптимальний варіант залучення грошових коштів, необхідно пам'ятати про те, в чому відмінність кредиту від лізингу. До основних моментів, які повинен включати порівняльний аналіз, варто віднести:

  • Особливості переходу права власності на майно, транспортні засоби, устаткування і так далі. Якщо клієнт купує щось в кредит, він може відразу розпоряджатися і користуватися придбаним майном. Якщо ж укладений договір лізингу, то позичальник може тільки користуватися.
  • Особливості оподаткування. Перевагою лізингу є те, що майно, яке отримується, не стає на баланс. Це веде до того, що воно не оподатковується. Більше того, при придбанні товарів в лізинг, компанія збільшує свої витрати і при цьому зменшує прибуток для оподаткування.
  • Повернення ПДВ. Виплати лізингових платежів включають оплату ПДВ. Позичальники отримують право на відшкодування податку на додаткову вартість за умови, що це передбачено законодавством.
  • Грошові виплати за договором лізингу відрізняються більшою гнучкістю. Наприклад, при укладенні договору, можна передбачити початок щомісячних платежів тільки після того, як устаткування або інше майно, яке є предметом купівлі, почне працювати і приносити певний доход. Також можуть бути враховані певні умови, наприклад сезонність або інші випадки.
  • У лізинг можна робити покупки не лише нового, але і б/у майна.

Таким чином, вивчивши, в чому різниця лізингу і кредиту, варто відмітити, що вона істотна. При цьому, варто також звернути увагу на те, що лізингові компанії лояльніше підходять до оцінки своїх клієнтів. Розглядається детально кожен конкретний випадок. Вимоги до лізингоотримувачів значно менше. Саме тому до цього способу залучення фінансових коштів прибігають ті організації і клієнти, яким було відмовлено в кредиті.

Більше того, лояльність проявляється і при необхідності продовження термінів або надання відстрочення. Це може бути викликано як деякими фінансовими труднощами, так і іншими причинами. При цьому, розгляд таких заявок відбувається за простішою схемою, ніж це робить банк при пролонгації. Також варто відмітити, що терміни фінансування за лізинговими договорами частенько значно більше, чим при традиційному кредитуванні. Це також один з чинників, який говорить про те, чим краще лізинг або кредит.

Якщо ж потрібні кошти для невеликих витрат, краще всього скористатися сервісами кредитів онлайн. Loany пропонує найбільш вигідні умови без додаткових комісій і зборів. Сервіс Loany - це:

  • можливість отримати позику до 25 000 грн.;
  • бонусні програми для тих клієнтів, які своєчасно здійснюють виплати по кредиту;
  • програма лояльності;
  • оформлення кредиту в найкоротші терміни у будь-який час.

Послуги кредитування
bring friend