Що таке реструктуризація боргу за кредитом

27.11.18

Узяття на себе зобов'язань у вигляді кредиту вимагає своєчасного регулярного погашення платежів. Якщо платіж в обумовлені терміни не поступає на рахунок банку, то утворюється прострочення по кредитах. Виходити з такої ситуації досить складно, якщо прострочених платежів утворилося декілька, оскільки починають накладатися штрафи, пеня.

Реструктуризація кредиту

Українські банки переважно використовують тільки одну аннуитентную схему кредитування, по якій клієнт повертає гроші рівними фіксованими щомісячними платежами. При пропуску 6 платежів кредитоотримувач заноситься в чорний список, а з позичальником починають працювати фахівці з повернення позикових коштів: юристи, колектори.

У таких випадках банк може запропонувати змінити умови кредитування і провести реструктуризацію боргу, що є виходом з ситуації, що склалася. Важливо розуміти, що це таке, і коли варто скористатися цим методом, а в яких - ні, оскільки реструктуризація боргу тягне переплату.

Реструктуризація кредитної заборгованості - міра, яка застосовується по відношенню до позичальників, не здатних обслуговувати свої зобов'язання. Реструктуризація боргу - процедура внесення змін до договору з боржником, які торкаються оплати і термінів погашення позики. Кожне рішення розглядається індивідуально.

Які бувають умови реструктуризації заборгованості?

Заходи по реструктуризації:

  • зміна термінів, а також розмірів платежу. Суму щомісячних платежів скорочують за рахунок збільшення термінів погашення для зниження фінансового навантаження;
  • списання частини боргу;
  • надання відстрочення по оплаті внесків;
  • покриття боргу долею у власності;
  • рефінансування - узяття у фінансової структури позики під менший відсоток з метою погашення кредиту з більшою процентною ставкою. Гроші для рефінансування можна узяти, як в тому ж банку, так і в іншому.

Заходи можуть застосовуватися окремо або в комплексі. Ініціювати проведення реструктуризації може будь-яка із сторін.

Коли проводиться реструктуризація кредиту фізичних осіб?

Якщо заборгованість складає менше 6-7 місяців, то з позичальником працюють банківські співробітники, які дзвонять, шлють смс-повідомлення, відправляють листи, вимагаючи погасити фінансові зобов'язання. Але через півроку банк розуміє, що у кредитополучателя виникли серйозні проблеми і ситуацію необхідно брати під суворий контроль. У цей момент і піднімається питання про необхідність реструктуризації боргів.

Якщо склалася ситуація, коли поступлення грошових коштів затримується, то, щоб не псувати відношення з банком і не терпіти лавину дзвінків і смс з вимогами погашення, можна звернутися в онлайн-сервіс Loany, де вам впродовж 15-20 хвилин видадуть необхідну суму в межах до 25 000 грн Для отримання кредиту потрібно мінімальний пакет документу, 15-20 хвилин часу і діючий банківська карта.

Інтернет-сервіс Loany - це швидке, просте і доступне багатьом засіб отримання бракуючої суми. Фінансова організація пропонує кредити, які не мають підводних каменів і неврахованих при укладенні договору платежів.


Послуги кредитування
bring friend