Поручительство: плюси і мінуси

17.11.18

При оформленні банківського кредиту часто вимагається, щоб був поручитель по кредиту. Такою умовою фінансові організації знижують власні ризики. Якщо у людини є поручитель, то йому більше охоче надають кредит, встановлюють меншу процентну ставку. Але стати поручителем - означає, узяти на себе зобов'язання за виплату кредиту, якщо позичальник не зможе його виплачувати самостійно.

Плюси поручительства для кредитора

 • Кредит позичальникові надається на вигідніших умовах у більшому об'ємі. Вірогідність отримання фінансування за наявності гаранта зростає в рази.
 • Обоюдне узяття відповідальності при веденні загального бізнесу. Так ви отримаєте вигідніші умови, а також розділите зобов'язання за виплату кредиту, що підвищує міру довіри в стосунках.

Плюси поручительства для гаранта

 • З'являється позитивна кредитна історія, а банки, у разі узяття власної позики, надають пільгові умови.
 • Якщо ви є поручителем за договором, в якому вказана можливість зміни процентної ставки, то після першої зміни ви звільняєтеся від своїх зобов'язань.
 • Якщо ви погасили заборгованість кредитора, а потім боржник самостійно повернув свій борг банку, то гарантові має бути повернена виплачена сума повністю.

Мінуси поручительства

 • Якщо кредитор не в змозі виплачувати позику, то поручитель автоматично стає боржником, і банк починає вимагати борг за кредитом з нього. Крім того, ви повинні будете сплатити усі штрафи, пені, судові витрати, які виникають, коли банк вживає заходи по поверненню своїх грошових коштів.
 • Ви можете відмовити банку у виплаті позики, але згідно із законом, банк може стягнути борг у судовому порядку.
 • Якщо ви, будучи поручителем, захочете узяти кредит, то вірогідність видачі вам позики невелика, оскільки банк враховуватиме, що може виникнути ситуація, коли людині необхідно буде оплачувати дві позики.

Тому бути поручителем позичальника - це досить великий ризик, який супроводжується великою відповідальністю і малими правами.

Права поручителя

Ви можете:

 • Подати до суду на позичальника, щоб примусово стягнути з нього борг.
 • Попросити у фінансової структури відстрочення і переконати позичальника погасити свої зобов'язання.
 • Якщо позичальник помер, то повернути виплачені банку гроші ви можете, якщо стягнете сплачену суму із спадкоємців. Якщо спадкоємців немає, то можете претендувати на частину спадку в рахунок покриття боргу.

Плюси і мінуси поручительства при кредиті істотні, тому перед тим, як приймати рішення і ставати гарантом, необхідно ретельно все зважити. Якщо вас щось насторожує, краще відмовитися від такої відповідальності.

А ще для отримання кредиту можна звернутися в онлайн-сервіс Loany. Тут не вимагатимуть поручителя, а умови надання позики найбільш чесні і прозорі. Отримати ж гроші можуть навіть безробітні, пенсіонери і студенти усього лише за 15-20 хвилин.


Послуги кредитування
bring friend