Рефінансування кредиту

20.10.18

Рефінансування кредиту - це отримання кредиту на вигідних умовах для погашення раніше узятого, у тому числі в іншому банку, або об'єднання декількох кредитів в один. Так, якщо ви оформили довгостроковий кредит і бажаєте його погасити, то можна узяти новий кредит на вигідніших умовах, погасити раніше узяті на себе зобов'язання, платячи при цьому нижчу процентну ставку.

Переваги операції

Рефінансування вигідне, в першу чергу, позичальникові. Таким чином, він зможе:

 • Понизити процентну ставку. Якщо кредит був оформлений кілька років тому під високий відсоток, а сьогодні фінансові установи пропонують позики за нижчою вартістю, то вигідніше оформити нові зобов'язання, розрахуватися по раніше узятих і, таким чином, понизити суму щомісячного платежу. Проте тут потрібно врахувати наступне. Деякі банки розраховують суму щомісячного платежу диференційовано (аннуітетні платежі), тобто в перші місяці або рік йде погашення основної суми відсотків за користування, а в подальший період виплачується тіло кредиту. В даному випадку краще скористатися рефінансуванням якомога раніше, для цього потрібно уважно вивчити графік погашення.
 • Зменшити щомісячний платіж. Для тих, кому важко платити щомісячний платіж, виключити виникнення прострочення можна шляхом перекредитування. Завдяки цьому, з'являється можливість зменшити щомісячну суму за рахунок збільшення терміну по новому кредиту.
 • Об'єднати декілька зобов'язань в одне. Для тих, хто платить декілька кредитів в різних банках, можна погасити старі зобов'язання і продовжувати робити оплату в одній установі. Наприклад, фінансова компанія Loany пропонує кредити, які можна оформити на строк до 12 місяців на суму до 25 тисяч гривен під низький відсоток. Ставка складає від 0,3 до 0,9 відсотка в день і, що саме головне, встановлюється для кожного індивідуально, на підставі аналізу кредитної історії.

Як отримати рефінансування

Скористатися послугою може будь-який працездатний громадянин країни, що має постійну роботу і хорошу кредитну історію. По суті, при оформленні пред'являються вимоги аналогічні тим, що потрібні у разі звичайного кредиту. Поставивши мету зробити перекредитування, необхідно зробити наступне:

 • Переконатися в тому, що в діючому кредитному договорі передбачена можливість дострокового погашення;
 • Вибрати банк і заповнити необхідні документи, деякі організації пропонують простіший шлях - оформити заявку онлайн;
 • Почекати рішення по поданій заявці. При позитивному рішенні, кредитор самостійно переказує кошти у банк, в якому був оформлений перший кредит або видає готівку для самостійного погашення. Проте позичальникові необхідно проконтролювати факт переказу грошей, не вірити на слово фінансистам і узяти довідку про закриття зобов'язань.

Для того, щоб укласти новий договір, потрібно підготувати наступні документи:

 • Паспорт і ідентифікаційний номер;
 • Довідку про доходи;
 • Актуальний кредитний договір і графік платежів;
 • Виписку з банку про відсутність заборгованості;
 • Договір запоруки (якщо перший кредит оформлявся під заставу майна).

А для того, щоб укласти новий договір в компанії Loany, знадобиться мінімум документів і вільного часу, причому, оформити кредит можна онлайн. Для цього потрібні:

 • паспорт і ідентифікаційний код;
 • банківська картка;
 • мобільний телефон;
 • доступ в інтернет.

Заповнивши заявку на сайті і підтвердивши свої дії, ви зможете отримати гроші на картку впродовж декількох хвилин, що дозволить вам швидко розрахуватися з раніше узятими зобов'язаннями.

Що потрібно врахувати, щоб угода була вигідною

Для того, щоб рефінансування було вигідним для позичальника, необхідно зважити все за і проти. Немає сенсу проводити перекредитування, якщо основна сума по кредиту вже виплачена, адже багато банків використовують аннуітетну схему, при якій основна сума відсотків виплачується спочатку терміну.

Рефінансування найвигідніше при довгостроковому кредитуванні на тривалий період, наприклад, зниження процентної ставки за іпотечним кредитом на 3% дозволить істотно заощадити.


Послуги кредитування
bring friend