Розстрочка як аналог кредитування

20.10.18

Сьогодні багато магазинів пропонують покупки у розстрочку, зацікавлюючи покупців тим, що товар можна забрати і користуватися прямо зараз, а платити за нього поступово. При цьому консультанти рекламують вигідні умови. Проте часто виникає питання, що вигідніше, кредит або розстрочка? Давайте розбиратися.

 

Розстрочка і кредит в чому різниця

Для того, щоб зрозуміти, чи є розстрочка кредитом, потрібно детальніше познайомитися в чому відмінність між цими послугами.

  • Основна особливість розстрочки полягає в тому, що ви отримуєте товар, а повертати його вартість можна упродовж якого-небудь періоду рівними частинами. Придбаваючи товар в кредит, вам доведеться виплачувати відсоток за користування грошима.
  • Куплений у розстрочку товар буде предметом застави, і якщо у встановлений термін не буде зроблений платіж, то він може бути вилучений, у зв'язку з тим, що ваші права на нього ще не набули чинності. Банки ж можуть надавати покупцям кредит без застави.
  • Розстрочку набагато простіше оформити. Цим займаються консультанти магазину, і, як правило, при цьому не перевіряється кредитна історія. Кредит на купівлю товару потрібно оформляти у банку або у банківського представника, що знаходиться прямо в магазині, при цьому процес схвалення заявки такий же, як при оформленні звичайного кредиту, і вам можуть відмовити на підставі недостатньої платоспроможності або через те, що у вас зіпсована кредитна історія.
  • Розстрочки і кредити надаються на різні терміни. У першому випадку період може бути до 12 місяців, а споживчий кредит від банку можна узяти на декілька років.

Особливості розстрочки

Те, що при розстрочці не нараховуються відсотки, є ключовим поняттям, проте, при оформленні, можуть виникнути додаткові витрати у вигляді одноразової комісії або страховки. Також від вас можуть зажадати внести аванс готівкою.

Для того, щоб оформити розстрочку, знадобиться тільки паспорт, процедура швидка і проста, а у разі виявлення браку, товар можна обміняти або повернути в магазин з поверненням раніше виплаченої суми.

Іноді ціна на товар, пропонований у розстрочку без відсотків, дещо завищена.

Що обрати

Розстрочка і кредит відмінності очевидні, проте вони вигідні усім учасникам. Перші вигідні як для магазину, так і для покупців. Продавець має можливість залучити нових клієнтів і збільшити об'єм продажів, а споживач отримує дорогий товар, який він не може придбати, відразу заплативши за нього.

Кредити, незважаючи на необхідність виплачувати відсотки, можна оформити на триваліший період, а при поліпшенні фінансового положення, можна скористатися достроковим погашенням, що являється оптимальним способом, якщо хочеться заощадити на виплаті процентної ставки. Так, компанія Loany пропонує кредити, які можна оформити під низький відсоток, не виходячи з будинку. У залежності від суми передбачуваної купівлі, можна скористатися терміновим кредитом (від 1 до 6 тисяч гривен) або розумною позикою (від 6 до 25 тисяч гривен).

Кожному клієнтові надається можливість дострокового повного або часткового погашення з подальшим перерахунком суми. Що є ключовим моментом, адже деякі установи, не бажаючи втрачати свій прибуток, вносять пункт, який накладає мораторій на дострокову оплату, особливо в першій половині терміну, коли сума обов'язкового платежу включає велику частку процентної ставки і незначну суму від тіла кредиту.

Тому, збираючись вчинити купівлю, детально вивчите усі умови, і виберіть найбільш вигідний варіант.


Послуги кредитування
bring friend