Що банки намагаються приховати при оформленні кредиту

08.10.18

Позичання грошей знайоме кожному. Причиною цього може бути непередбачені обставини, а може бути і необхідність придбання техніки, автомобіля, нерухомості. Проте брати гроші у борг не завжди зручно і комфортно, у зв'язку з чим люди звертаються у банки.

Що треба пам'ятати при оформленні кредиту у банку?

Багато людей намагаються уникати позик, оскільки далеко не усім відомі "підводні камені" при оформленні кредиту. Але зараз все більше споживачів стикається з цією послугою. У будь-якому магазині техніки, автосалоні, супермаркеті з'явилися фахівці, які допоможуть в найкоротші терміни оформити споживчу позику. Проте, перш ніж придбавати техніку в кредит, автомобіль або брати іпотеку, варто уважно вибирати банк, а також вивчити усі пункти договору.

Основні моменти, на які слід звернув увага:

  • В першу чергу варто звернути увагу на графік погашення. Ця обов'язкова умова і їй в договорі має бути присвячений окремий пункт. Клієнт повинен бачити увесь графік платежів, а також терміни, коли їх необхідно здійснювати (звичайне це певне число кожного місяця). Завдяки цьому, можна заздалегідь визначити, наскільки зручний графік.
  • Можливість погашення кредиту достроково. Завдяки цьому, кожен клієнт, якщо у нього з'явилася така можливість, може внести суму, що залишилася, по позиці і таким чином закрити кредит. Перевагою є те, що людині не треба буде виплачувати відсотки за період часу, що залишився, який прописаний в договорі.
  • Наслідки прострочень. Бувають ситуації, коли внести суму своєчасно не виходить з яких-небудь причин. Тому необхідно заздалегідь ознайомитися з усіма штрафами і пенею, які нараховуються банком в такій ситуації.

Окрім цього, у багатьох договорах є такі "підводні камені", як:

  • страхування;
  • комісійний збір;
  • завищена вартість товару (можна зустріти при оформленні споживчого кредиту).

Також трапляються ситуації, коли, за наявності вигідних умов, клієнтові необхідно завести карту у банку, який пропонує кредит, і оплачувати щомісячне її обслуговування. Саме на неї необхідно буде вносити засоби для погашення позики.

Також варто пам'ятати про те, що навіть при терміновій необхідності в коштах, ставити підпис на першому ж документі, який запропонували банківські організації, не варто. Рекомендується уважно все вивчити і вибрати для себе оптимальний варіант.

Більше того, невеликі суми на непередбачені витрати або споживчий кредит отримати досить просто, навіть не звертаючись у банк. Для цього є онлайн-сервіс Loany. Тут не лише прозорі умови кредитування (без прихованих комісій, страхових зборів і так далі), але і найбільш вигідні. До того ж, навіть якщо у клієнтів не досконала кредитна історія, система все одно зможе запропонувати оптимальний варіант з доступним відсотком. І отримати кошти можна всього за годину, не виходячи з будинку і без збору необхідних документів.


Послуги кредитування
bring friend