Що таке кредитний скоринг

08.11.18

Кредитний скоринг - система оцінювання банками кредитоспроможності потенційного позичальника. Це комп'ютерна програма, яка працює на підставі статистичних і математичних методик і робить висновок про те, чи можна надати фізичній особі позикові гроші.

Як проводять аналіз даних потенційного позичальника?

Суть скоринга полягає в тому, що в анкеті заявника про видачу кредиту проставляються бали, за результатами яких вирішується завдання: схвалити або відхилити кандидатуру.

Система розраховує можливість повернення фінансів на підставі зібраних даних з кредитних історій тисяч позичальників. У системі оцінювання використовується скор-карта з набором основних характеристик: вік, стать, сімейний стан, особисте відношення до браку, наявність дітей, рівень освіти, трудовий стаж та ін. За цими характеристиками виставляється скоринг-бал. Експерти вважають, що існує певна залежність між інформацією такого роду і сумлінністю кредитополучателя.

Оцінка кредитоспроможності позичальника найчастіше використовується для видачі невеликого споживчого експрес-кредиту.

Деякі скоринговые моделі здатні до самонавчання. Вони можуть не лише обробляти інформацію, але і враховують дані клієнтів, яким вже видали кредит для корекції своєї оцінки майбутніх кредитополучателей.

Аналіз скоринговых систем дозволяє понизити витрати банків, мінімізувати ризик, скорочують час ухвалення рішення, усувають людський чинник, дозволяють банкам організувати централізовану кредитну політику. Крім того, автоматичний аналіз є додатковим захистом від шахраїв.

Особливості позик онлайн Loany

Сервіс експрес-кредитування Loany пропонує споживчі кредити, які також видаються на підставі скоринга. Процес обробки інформації проходить в стислі терміни. Щоб отримати кредит, вам доведеться витратити усього лише хвилин 15-20, а саме рішення приймається впродовж 5 хвилин і менш.

Після того, як клієнт завантажить необхідні дані в систему, програма посилає запит про якість кредитної історії у Бюро кредитних історій. Також інформація, вказана в анкеті, перевіряються в інтернеті на ресурсах, які знаходяться в загальному доступі. На підставі аналізу не лише приймається рішення про видачу грошових коштів, але і визначається ліміт позики і процентна ставка. Якщо ви хочете дізнатися, чи дадуть вам кредит, пройдіть попередній скоринг.

Якщо кредит в Loany береться не вперше, то це враховується при поданні подальшої заявки. Якщо попередній кредит був погашений своєчасно, але не раніше встановленого мінімального терміну, то збільшується ліміт і знижується процентна ставка. Рішення в цьому випадку береться усього лише за 1-2 хвилини. Правила отримання кредиту в сервісі Loany досить м'які і лояльні.

Скорингова система, звичайно, аналізує безліч параметрів, але і ви, перед узяттям кредиту, повинні зважити свою платоспроможність. Прогляньте зайвий разв умови договору, порахуйте, чи зможете ви в майбутньому вносити своєчасно платежі. Якщо ви вважаєте, що кредитні умови вам підходять, тоді сміливо натискуйте кнопку "Отримати кошти"! Оскільки співробітники компанії Loany прагнуть тільки до чесної, прозорої, взаємовигідної співпраці.


Послуги кредитування
bring friend