Яке може бути покарання за несплату кредиту

22.08.18

Сьогодні, коли з'явилася можливість оформити позику онлайн, кредитування стало досить популярно і ним користується велика кількість людей. При оформленні, багато хто в першу чергу звертає увагу на процентну ставку, не вникаючи в те, яка відповідальність може настати у разі несплати. Про те, які можуть бути наслідку за несплату кредиту, розповімо далі.

 

Чим загрожує несплата кредиту 

Щомісячний платіж по кредиту повинен вноситися в строк, обумовлений в договорі. Навіть одноразовий пропуск оплати може зіпсувати кредитну історію і передбачає відповідальність. Покарання за несплату кредиту може бути наступним:

  • фіксована сума штрафу;
  • пеня, яка нараховується на прострочену суму;
  • заборона на отримання кредиту в майбутньому;
  • судовий розгляд, в результаті якого накладається арешт на майно з можливістю подальшого його продажу;
  • отримання фінансовою установою прав власності на запоруку.

Якщо виникло прострочення по кредиту, узятому на споживчі потреби, то боржникові загрожує штраф і пеня. Якщо сума позики значна (наприклад, іпотечний кредит), то можливий арешт майна з подальшим його продажем. 
Коли договір на позику підписує поручитель, відповідальність за несплату, може покладатися на нього. Неоплачений кредит може передатися колекторам. Якщо це сталося, то важливо вести себе коректно і домовитися про оплату, яку важливо проводити стабільно.


Що не правомочний робити банк 

Багато людей часто ставлять питання чи "Можуть посадити за несплату кредиту в Україні". Відповідь однозначна - ні. Навіть повна несплата кредиту не є основою для:

  • загроз;
  • шантажу;
  • інформування третіх осіб;
  • приходу співробітника фінансової установи за місцем проживання, описи майна і його конфіскації. Ці дії може виконувати виконавча служба, після розгляду справи в суді і винесення ухвали.

Як законно уникнути санкцій 

Перш ніж узяти кредит, важливо уточнити, чи передбачає фінансова установа відстрочення оплати. Так, на сервісі Loany клієнтам надається відстрочення оплати без нарахування пені і штрафу, незалежно від типу позики. 
Пролонгацію можна зробити в особистому кабінеті, натиснувши на кнопку "відстрочити" і визначивши необхідний термін. Для того, щоб відстрочення було правомочним, необхідно зробити оплату заявки. Ці дії необхідно провести в день оплати кредиту, передбачений графіком, не пізніше за 23 години. Сплативши заявку, не пізніше передбаченого дня для оплати, кредит буде пролонгований.


Послуги кредитування
bring friend